Namenregister - anderen

Inleiding

Dit hoofdstuk bevat (uiteindelijke) een complete namenlijst van alle buitenlandse personen (of personen in buitenlandse dienst) die in de content van 10 tot en met 15 mei (zullen) zijn opgenomen.

In onderstaand register kan de lezer de namen van personen nazoeken die in de content worden vermeld met vermelding van hun voornamen of voorletters (indien bekend), hun rang, functie en de pagina waar de betreffende persoon het meest prominent voorkomt in de content - of - bij een zeer veel voorkomende persoon, met de toevoeging 'algemeen'. Die verwijzing wordt vooraf gegaan door de datum [bijv. '10' voor 10 mei, 'p' voor Proloog].

Het zal blijken dat niet in alle gevallen alle voornoemde gegevens compleet bekend zijn. Bij een toegevoegd (?) is sprake van onzekerheid over de weergegeven gegevens.

Wellicht mag de bezoeker erop worden gewezen dat met de 'ctrl f ' combinatie [control toets ingedrukt houden en f toets aanslaan, waarna een zoekscherm in de browser moet verschijnen] binnen een pagina kan worden gezocht. Die functie is dan ook aan te bevelen als men op een bepaalde pagina naar een naam (of begrip) zoekt.

Vanzelfsprekend breidt onderstaand register zich uit met de toename van de content op de site.

Register

Onderstaand register is op alfabetische orde opgesteld. Het eerste blok bevat de Duitse namen (inclusief Oostenrijkse militairen in de Wehrmacht), het tweede blok de overige buitenlandse namen.

Register voor Duitse personen:

Achternaam Initialen Rang Onderdeel Functie Belangrijkste vermelding
A
Ahfeld G Sani Fw Sani Kp 7 Zg Fhr 10: Vak Wieldrecht
Andreas M Gen-maj 208.ID Kdr 208.ID 10: Maaslinie
Auer G Jgr 3./FJR1 Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
B
Balensiefer J Ogefr 5./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Bader Hptm Pi.22 Kp Fhr 1./Pi.22 10: Ysselmonde
Bannert Gefr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Barkemeyer Lt 2./Pi.22 Zg Fhr 2./Pi.22 10: Maasbruggen Rotterdam
Bastet Gefr Sani Kp 7 Sani Kp 7 11: Vak Wieldrecht
Becker K Olt 11./FJR1 Kp Fhr 11./FJR1 10: Ysselmonde
Beckmann Major IV./KGzbV1 Kdr IV./KGzbV1 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Beermann Hptm 2./IR.65 C 2./IR.65 10: Hoek van Holland
Belitz Lt 2./Pi.22 Zg Fhr 2./Pi.22 10: Maasbruggen Rotterdam
Berthold Uffz Luftw KGrzbV108 10: Maasbruggen Rotterdam
Beschnitt W Gen-lt 254.ID Kdr 254.ID 10: Maaslinie
Biehl J Jgr 2./FJR2 Onb 10: Vak Wieldrecht
Blechschmidt H Ogefr 1./L Na 41 Nachrichtendienst 10: Ysselmonde
Blücher, Graf von W Lt 2./FJR1 Zg Fhr 2./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Bock, von F Gen-Obst HG B Kdr Heeresgr. B 11: Alblasserwaard
Boer, de J Obstlt 22.RA Kdr 22.RA 11: IJsselmonde
Böhnel H Ogefr 2./IR.65 Onb 10: Hoek van Holland
Bölk Hptm 10./IR.16 Kp Fhr 10./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Bollwerk E Gefr 7./FJR1 10: 6e Grensbataljon
Bornstedt, von Major 256.ID IIa 256.ID 10: Mill
Borstelmann E Ogefr 1./L Na 41 Nachrichtendienst 10: Ysselmonde
Bösinger C Jgr Fjr.Ers.Kp Fjr.Ers.Kp 11: Keizersveer
Böttcher H Genlt 216.ID Kdr 216.ID 10: Maaslinie
Brandis, Freiherr von H Olt 3./FJR1 Kp Fhr 3./FJR1 10: Dordrecht
Brandt W Ostbfu SS AA Kdr SS-AA VT 10: Maas-Waalkanaal
Bräuer BO Oberst FJR1 Kdr FJR1 Algemeen
Braun A Gefr 4./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Brechenser J Ogef Sani Kp 7 Sani 10: Vak Wieldrecht
Brehm P Fw 10./FJR1 Gr Fhr 10: Ysselmonde
Briesen, von K Genlt 30.ID Kdr 30.ID 10: Maaslinie
Brodrecht E Jgr 5./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Brückner Olt 6./IR.16 Zg Fhr 6./IR.16 10: Ysselmonde
Bruns D Hptm dR 4./IR.16 Kdr 4./IR.16 11: 3e Grensbataljon
Büchel E Obj 5./FJR1 Tr Fhr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Buhrmann C Ogefr 7./IR.65 Onb 10: Hoek van Holland
Bürde Hptm 5./IR.481 Kdr 5./IR.481 10: Maaslinie
Burgstaller L Ogefr 5./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Büssinger C Jgr 3./FJR1 Mg Kp Moll 10: Dordrecht
Bützke E Obj 4./FJR1 Tr Fhr 10: Vak Wieldrecht
C
Clerk H Uffz 6./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Choltitz, von D Oberstlt IR.16 Kdr III./IR.16 10: Ysselmonde
D
Dertinger H Hpt Gefr 5./KG.4 Onb 10: Vak Wieldrecht
Dinkel G Gefr St FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Drewes Major II./KGzbV1 Kdr II./KGzbV1 10: Vak Wieldrecht
Dunz Hptm 10./FJR1 Kp Fhr 10./FJR1 10: Ysselmonde
E
Eberlein Ofnr Kp Moll Zg Fhr Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Eckleben Olt 4./FJR1 Zug Fhr 4./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Ehrhardt O Jgr 5./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Eifler W Hptm III./KGzbV1 Staffelkapitän 10: Ysselmonde
Einstmann Major 15.MG Btl Kdr Gruppe Grave 10: Maas-Waalkanaal
Ewald W Lt II./FJR2 Na Off II./FJR2 10: Ysselmonde
F
Faber W Gefr 1./L Na 41 Nachrichtendienst 10: Ysselmonde
Falcke D Gefr 1./KG.30 Luschu 10: 6e Grensbataljon
Fichte, von G Oberst Luftw C Heimat Verbindingsstaf 10: Ysselmonde
Fiebig M Oberst KG.4 Kdr KG.4 10: Ysselmonde
Fischer K Jgr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Fischer P Ogefr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Fortmann Lt 11./IR.16 II.Zg Fhr 11./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Franke A Lt 7.FD Aufkl St 7.FD 11: Vak Wieldrecht
Frötscher E Ofw KG.4 St./KG.4 10: Ysselmonde
Fuchs J Gefr 9./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Fuchs Hpt Fw 7./FJR1 Kp Tr Fhr 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Fugmann H Fw 5./FJR1 Zug Fhr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Fürstenberg A Uffz Sani Kp 7 Tr Fr Sani 10: Vak Wieldrecht
G
Gabler Obarzt Sani Kp 7 Arzt 10: Vak Wieldrecht
Gajewski Obj 7./FJR1 Tr Fhr 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Gallash G Ogef 11./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Ganss H Ofw 5./KG.4 Onb 10: Vak Wieldrecht
Ganzert R Olt 5./KG.4 Onb 10: Vak Wieldrecht
Geiersbergen J Ojgr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Gerhold Olt I./FJR1 Na Off I./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Gericke W Hptm 4./FJR1 Kp Fhr 4./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Germann Uffz Lufw KGrzbV108 10: Maasbruggen Rotterdam
Gessner O Olt 9./FJR1 Kp Fhr 9./FJR1 10: Ysselmonde
Geyer H General 9.AK Kdr 9.AK 10: Maaslinie
Geyer Lt KradSch 7 Zg Fhr KradSch 7 10: Ysselmonde
Golla KH Oberst a.D. Auteur Auteur Algemeen
Görtz Fw 3./FJR1 Gr Fhr I.Zg 3./FJR1 10: Dordrecht
Göttach Obj 7./FJR1 Tr Fhr 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Götte W Olt I./FJR1 St off I./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Gotthöde Lt 11./IR.16 I.Zg Fhr 11./IR.16 10: Rotterdam Maasbruggen
Götzel H Hptm PAK2 Kp 7 Kdr PAK2 Kp 7 10: Ysselmonde
Grauting Ofw 9./IR.16 Zg Fhr 9./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Grave E Olt III./IR.16 Adj Btl Kdr III./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Gross K Jgr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Grötschke K Hptm 2./FJR1 Kp Fhr 2./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Günther Jgr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
H
Hädrich Lt II./FJR1 Adj Btl Kdr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Halder FR General ObdH Chef-staf ObdH Algemeen
Haller M Obj 7./FJR1 Tr Fhr 10: 6e Grensbataljon
Harms A Uffz 4./AR.22 Onb 10: Ysselmonde
Hartmann ObArzt II./FJR1 Btl arts 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Hauber Lt 3./FJR1 II.Zg Fhr 3./FJR1 10: Dordrecht
Hausser P Grfhr SS-VT div Kdr SS-VT div 10: Maaslinie
Helt J Gefr Kp Moll Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Henke O Gefr 9./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Hentschel R Major I./IR.16 Kdr I./IR.16 10: Ysselmonde
Hilger Fw I./FJR1 St I./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Himmrich Fw 2./FJR1 Fhr III.Zg 2./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Hinnenberg W Gefr St III./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Hinrich Fw 7./FJR1 Gr Fhr 7./FJR1 11: 6e Grensbataljon
Hirsch M Hptgefr 9./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Hissen H Fw 3./FJR1 Fhr 9.Gr 3./FJR1 10: Dordrecht
Hoffmann Ofw 3./FJR1 C III.Zg 3./FJR1 10: Dordrecht
Hofmann G Lt II./FJR1 Na Fhr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Holtschneider H Ogefr 11./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Horstig, von Oberst AR.256 Kdr AR.256 10: Mill
Hubicki, Ritter von A Gen-maj 9.PD Kdr 9.PD 10: Maaslinie
Hühne Olt III./FJR.1 St Off III./FJR1 11: Vak Wieldrecht
I+J
Janick O Gefr 12./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Januschowski Obj 3./FJR1 Tr Fhr II.Zg 3./FJR1 10: Dordrecht
Jung F Gefr 10./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Jurisch W Fw 4./FJR1 Gr Fhr 4./FJR1 10: Dordrecht
K
Karhard M Flgr KGzbV1 2./KGzbV1 11: Keizersveer
Kastner Ogef 9./IR.16 Onb 10: Maasbruggen Rotterdam
Kaufmann A Gen-maj 254.ID Kdr 254.ID 10: Maaslinie
Kegel K Gefr 9./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Kenning K Jgr Kp Moll Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Kerfin H Olt 11./FJR1 III Zg Fhr 11./FJR1 10: Maasbruggen Rotterdam
Kesselring A Gen-Lt Luftw Kdr Luftflotte 2 Algemeen
Kettler H Hptfw PzJgKp2./7 PzJgKp2./7 FD 10: Ysselmonde
Kierzybiski T Uffz KGzbV1 2./KGzbV1 11: Keizersveer
Klewin Ogefr Sani Kp 7 Onb 10: Vak Wieldrecht
Kliem Fw 7./FJR1 Zug Fhr 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Knobloch F Lt II./FJR2 Adj Kdr II./FJR2 10: Ysselmonde
Knuhr H Gefr 5./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemstad
Kreysing H Oberst IR.16 Kdr IR.16 10: Ysselmonde
Krimphove H Obj 11./FJR1 Gr Fhr 10: Maasbruggen Rotterdam
Koch W Gefr Sani Kp 7 Sanitäter 10: Vak Wieldrecht
Koch W Major FJR C Kfgr Koch 10: Het Belgische Front
Koch Obj 3./FJR1 Tr Fhr 10: Dordrecht
Krafft H Olt 3./JG.51 3./JG.51 11: Vak Wieldrecht
Kreysing H Obst IR.16 Kdr IR.16 11: IJsselmonde
Kriebel K Genmaj 56.ID Kdr 56.ID 10: Maaslinie
Kröger H Gefr 11./IR.16 Onb 10: Maasbruggen Rotterdam
Kurkowski Ogef 3./FJR1 I.Zg 3./FJR1 10: Dordrecht
Kurz H Jgr Sani Kp 7 Sanitäter 11: Vak Wieldrecht
Kusch Uffz Fjr PAK2 Kp 7 Gr Fhr 10: Maasbruggen Rotterdam
L
Lagodski F Gefr 5./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Lange L Ogefr 1./L Na 41 Nachrichtendienst 10: Ysselmonde
Lange Stabarzt Sani Kp 7 Arzt 10: Vak Wieldrecht
Langemeyer Obarzt Sani Kp 7 Arzt 11: Vak Wieldrecht
Langhuth Olt AufklStfl 7FD Do-17Z QU+KH 10: Ysselmonde
Langmann H Oberst  iG aD Auteur Auteur 11: IJsselmonde
Langmann K Obarzt Sani Kp 7 Halbkp kdr 10: Vak Wieldrecht
Lemm D Lt 7./FJR1 Kpfgr Fhr 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Lehman HG Lt 7./FJR1 Zug Fhr 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Letz G SS Ustuf SS AA Zg Fhr SS-AA 10: Maas-Waalkanaal
Lieperth J Jgr Kp Moll Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Lidner J Fw 7.FD Aufkl St 7.FD 11: Vak Wieldrecht
Logemann Georg Burger Burger Visser meer Zwischenahn 10: Ysselmonde
Lösch Lt Fjr Gesch Bt Bt Off Fjr Gesch Bt 10: Ysselmonde
Lucassen NL burger NL burger Btl zbV 800 10: Maas-Waalkanaal
Lücke J Ogefr 3./IR.65 Onb 10: Hoek van Holland
M
Malison Obarzt Sani Kp 7 Arzt 10: Vak Wieldrecht
Mandl G Gefr St III./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Markert R Ogefr KGzbV1 2./KGzbV1 11: Keizersveer
Markl J Obj 8./FJR1 Tr Fhr 10: 6e Grensbataljon
Märschner Uffz Luftw KGrzbV108 10: Maasbruggen Rotterdam
Martin Olt 3./IR.65 C 3./IR.65 10: Hoek van Holland
Matthe H Uffz 1./FlakZg10 Flakkanone Fhr 10: Ysselmonde
Meinert Uffz III./IR.16 Onb 10: Maasbruggen Rotterdam
Merten W Jgr ErsBtl 2./ErsBtl 11: Dordrecht
Metzdorf Olt Pi.22 Kp Fhr 2./Pi.22 10: Ysselmonde
Michel Obj 7./FJR1 Gr Fhr I./Zug 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Mira R Gefr St-7.FD Onb 10: Ysselmonde
Mohr Gefr Sani Kp 7 Sani Kp 7 11: Vak Wieldrecht
Moll Olt Kp Moll C-Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Möller Fw 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Morawitz H Ojgr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Müller H Gefr 10./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Müller H Uffz 1./KG.30 Onb 10: 6e Grensbataljon
Mundus F Hptm Pz Zug 1 Kdr Pz Zug 1 10: Mill
Muters H Gefr 8./FJR1 Onb 10: 6e Grensbataljon
N
Neindorff, von Oberst 256.ID Kdr IR.456 10: Maaslinie
Neumann H Obstarzt Sani Kp 7 Kp kdr 10: Vak Wieldrecht
Neumann J Lt 6./JG.27 6./JG.27 10: Ysselmonde
Noack (Nowak) R Oberarzt 3./FJR1 Kp Arzt 10: Dordrecht
Nordheim Untarzt Kp Moll Kp Arzt Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Nucklies W Fw 9./FJR1 Gr Fhr 10: Ysselmonde
O
Obst R Ogefr Sani Kp 7 Sani 10: Vak Wieldrecht
Otto K Olt Pi.22 Zg Fhr 1./Pi.22 10: Ysselmonde
P
Paas HW Lt 9./KG.4 He-111 5J+ST 10: Ysselmonde
Pagels R Olt 7./FJR1 Kp Fhr 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Palloks B Jgr 5./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemstad
Paul J Olt 8./FJR2 Kp Fhr 8./FJR2 10: Ysselmonde
Paulus F Genmaj 6.AK Ch-st 6.AK 10: Maaslinie
Pietzonka E Hptm II./FJR2 Kdr II./FJR2 10: Ysselmonde
Platen Gefr 7./FJR1 Zug Tietjen 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Platow D Olt FJR1 St Off FJR1 11: Vak Wieldrecht
Plöger E Gefr 9./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Pölchau Hptm AR.22 Bt Kdr AR.22 10: Ysselmonde
Pöppel M Gefr FJR.1 NA FJR.1 11: Vak Wieldrecht
Poppele Ofw I./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Pötschke Ostuf SS AA Zg Fhr SS-AA 10: Maas-Waalkanaal
Prager F Hptm II./FJR1 Btl Kdr II./FJR1 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Putzier R Gen-Maj Luftw C Gruppe Putzier Algemeen
Pyritz Jgr 11./FJR1 III Zg 11./FJR1 10: Maasbruggen Rotterdam
Q+R
Rauch P Olt 9./FJR1 Zg Fhr 9./FJR1 11: Vak Wieldrecht
Reichenau, von W Genobst 6.AK Kdr 6.AK 10: Maaslinie
Reichere Uffz III./IR.16 St III./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Rellmann Fw 11./IR.16 Gr Fhr 11./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Richter Olt I./FJR1 St Off FJR1 10: Vak Wieldrecht
Riechers Uffz III./IR.16 St III./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Rieken Gefr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Rinser Gefr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Ritter H Ogefr 4./FJR1 Onb 10: Dordrecht
Rogall Uffz AufklStfl FD7 Do-17Z QU+KH 10: Ysselmonde
Roloff H Obj 8./FJR1 Tr Fhr 10: 6e Grensbataljon
Rolshausen M Uffz 8./FJR1 Tr Fhr 10: 6e Grensbataljon
Rommel EJE Genmaj 7.PD Kdr 7.PD 10: Het Belgische Front
Roon, von A Olt 3./FJR.2 Kp Fhr 3./FJR2 10: Hoek van Holland
Rosenbohm A Uffz 7./IR.65 Onb 10: Hoek van Holland
Rosloff Hptm TraKp 7 Fhr Tra Kp 7 10: Ysselmonde
Rottke Lt Kp Moll Zg Fhr Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
S
Saak F Obj 4.FJR1 Tr Fhr 4./FJR1 10: Dordrecht
Sähloff Lt AufklStfl FD7 Do-17Z QU+KH 10: Ysselmonde
Sander HH Hptm II./IR.16 Kdr II./IR.16 10: Ysselmonde
Sass E Gefr 4./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Schäfer F Gefr 2./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Schäfer HC Olt 5./JG.27 5./JG.27 11: Vak Wieldrecht
Schaumberg E Gen-lt 225.ID Kdr 225.ID 10: Maaslinie
Schenk Major III./IR.481 Kdr III./IR.481 10: Mill
Schild F Uffz Luftw 3./KG.51 11: Vak Wieldrecht
Schippers NL burger NL burger Btl zbV 800 10: Maas-Waalkanaal
Schittenhelm SS Ustuf SS AA Zg Fhr SS-AA 10: Maas-Waalkanaal
Schleicher Hptm Na Kp 7 Kdr Na Kp 7 10: Ysselmonde
Schmelz Lt 3./FJR1 Plv Fhr 3./FJR1 10: Dordrecht
Schmidt W Hptm 12./FJR1 Kp Fhr 12./FJR1 10: Ysselmonde
Schmücker H Olt III./FJR1 Adj Kdr III./FJR1 11: Vak Wieldrecht
Schneider Jgr 4./FJR1 Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Schöbel R Obj 7./FJR1 Tr Fhr 10: 6e Grensbataljon
Schrader HA Olt 11./IR.16 Kp Fhr 11./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Schram B Olt Fjr Gesch Bt 7 C Fjr Gesch Btr 7 10: Ysselmonde
Schramme O Olt III./FJR1 St Off III./FJR1 11: Vak Wieldrecht
Schreck K Gefr 4./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Schreiber H Olt 9./IR.16 Kp Fhr 9./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Schreiter F Uffz Luftw 3./JG.51 11: Vak Wieldrecht
Schröder H Obj 11./FJR1 Tr Fhr 10: Ysselmonde
Schröder W Uffz 10./FJR1 Tr Fhr 10: Ysselmonde
Schulenburg, Graf von der Lt I./FJR1 Ord Off I./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Schulze K Fw Fjr Gesch Bt 7 Chauff Olt Schram 11: Vak Wieldrecht
Schwarz A Obj 4./FJR1 Tr Fhr 10: Vak Wieldrecht
Schwiebert Lt 9./IR.16 Zg Fhr 9./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Schwilden Hptm KGrzbV108 Kdr He-59D Stfl 10: Ysselmonde
Schuller G Olt Stab FJR1 Na off St FJR1 10: Vak Wieldrecht
Schulz E Obj 11./FJR1 Gr Fhr 10: Maasbruggen Rotterdam
Schulz KL Hptm III./FJR1 Kdr III./FJR1 10: Ysselmonde
Schulze Gefr 11./IR.16 11./IR.16 10: Maasbruggen Rotterdam
Schwarzmann KA Olt 8./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Sicking O Ofw 1./JG.51 1./JG.51 10: Ysselmonde
Seitz Obj 7./FJR1 Tr Fhr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Seyfert G Uffz 4./KGrzbV172 Onb 10: Ysselmonde
Slezak H Gefr Kp Moll Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Sohr H Fw 5./FJR1 Zug Fhr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Sponeck, Graf von HEO Gen-lt 22.ID Kdr 22.ID Algemeen
Springer Uffz 7./JG.3 7./JG.3 10: Ysselmonde
Stadelmann J Ojg 6./FJR1 Tr Fhr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Stangenberg F Olt 6./FJR1 Kp Fhr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Stiegler G Ogefr 10./FJR1 Onb 10: Ysselmonde
Stöhr Fw Btl zbV 800 Stv Zg Fhr Btl zbV 800 10: Maaslinie
Stolting W Jgr 3./FJR1 Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Strahlendorf D Uffz 3./KGzbV2 Onb 10: Ysselmonde
Strähler-Pohl G Olt 5./FJR1 Kp Fhr 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Strehl H Lt 1./JG.51 1./JG.51 10: Ysselmonde
Strietz Uffz AufklStfl FD7 Do-17Z QU+KH 10: Ysselmonde
Strökens P Gefr le FLAKBt 106 Onb 10: Ysselmonde
Student KAB Gen-lt 7.FK Kdr 7.FK Algemeen
Symons NL burger NL burger Btl zbV 800 10: Maas-Waalkanaal
T
Tepe H Jgr 3./FJR1 Kp Moll 10: Vak Wieldrecht
Termath A Ogefr Sani Kp 7 Sani 10: Vak Wieldrecht
Terry E Lt I./JG.51 Stab I./JG.51 11: Vak Wieldrecht
Thiel H Olt 5./FJR2 Kp Fhr 5./FJR2 10: Ysselmonde
Thissen J Jgr 3./FJR1 Kp Moll 11: Vak Wieldrecht
Thormann K Obj 4./FJR1 Tr Fhr 10: Vak Wieldrecht
Tietjen C Lt 7./FJR1 Zug Fhr 10: Bruggenhoofd Moerdijk
Tischer E Ofw 5./KG.4 Onb 10: Vak Wieldrecht
Trebes H Olt 10./FJR.1 Zg Fhr 10./FJR.1 11: Dordrecht
Triebel Olt 7.FD Aufkl St 7.FD 11: Vak Wieldrecht
U
Utpatel K Gefr 4./FJR1 Onb 10: Vak Wieldrecht
Utpot H Obj 11./FJR1 Gr Fhr 10: Maasbruggen Rotterdam
V+W
Vogt SS Ustuf SS AA Zg Fhr SS-AA 10: Maas-Waalkanaal
Walther E Hptm I./FJR1 Kdr I./FJR1 10: Vak Wieldrecht
Walther W Olt Btl zbV 800 Kdr 4./Btl zbV 800 10: Maaslinie
Wartenberg, von R Olt 1./KG.30 Onb 10: 6e Grensbataljon
Weber Obslt IR.481 Kdr IR.481 10: Maaslinie
Weinmann L Wf Insp II./FJR1 Btl st II./FJR1 10: 6e Grensbataljon
Weise Gefr Sani Kp 7 Sani Kp 7 11: Vak Wieldrecht
Weiss S Uffz 1./KG.30 Onb 10: 6e Grensbataljon
Welter H Obj 9./FJR1 Tr Fhr 10: Ysselmonde
Wildvang J Gefr St-7.FD Onb 10: Ysselmonde
Wirth G Ogefr 6./FJR1 Onb 10: Bruggenhoofd Willemsdorp
Witzel Lt Bt zbV 800 4./Bt zbV 800 10: Maas-Waalkanaal
Witzig Olt FJR Zg Fhr Kfgr Koch 10: Het Belgische Front
Wodrig Albert General 26.AK Kdr 26.AK 10: Maaslinie
X+Y+Z
Zechlin E Olt Luftwaffe 13.KGzbV1 10: Keizersveer
Zimmermann H Olt 7./FJR2 Kp Fhr 7./FJR2 10: Ysselmonde
Zuber Olt I./FJR1 Adj Btl Kdr 10: Vak Wieldrecht

 

Register voor niet-Nederlandse en niet-Duitse personen

Hieronder het register voor in de content besproken personen van Franse, Britse, Belgische en eventuele andere nationaliteiten.

Naam Initialen Rang Land Onderdeel Functie Belangrijkste vermelding
A
Anderson MH P/O GB 600 Sq Pilot 600 Sq 10: Ysselmonde
Arodes, d' Colonel Fr 25.DIM C-5.GRDIm 11: 6e Grensbataljon
Astafort, d' P Lt-col Fr 9.DIM C-27.GRDI 11: 6e Grensbataljon
B
Baker P 2nd Lt GB KFRE Off in KFRE party hvH 10: Hoek van Holland
Beauchesne, de B Colonel Fr C- 2.BLM C-Gr. de Beauchesne 11: 6e Grensbataljon
Brenier Lieutenant Fr 4.DRP C Pel 4./6.RC 11: 6e Grensbataljon
C
Caudron A Sld Fr 5.GRDI 5.GRDI 11: 6e Grensbataljon
Chabalier, de M.M.R. Capitaine Fr 4.DRP C 12./4.DRP (6.RC) 11: 6e Grensbataljon
D
Dario P Colonel Fr 1.DLM C-6.RC + plv C-2.BLM 11: 6e Grensbataljon
Davis J P/O GB 600 Sq Nav 600 Sq 10: Ysselmonde
Devouges Capitaine Fr 6.RC 6.RC 11: Peel-Raamstelling
Donne MS F/L GB 17 Sq 17 Sq 11: Vak Wieldrecht
Doumenc JEA Général Fr GQG Ch-St landmacht 10: Het Belgische Front
Dudognon Capitaine Fr 6.RC 6.RC 11: Peel-Raamstelling
Durand PS Générale Fr GQG GQG (Zeeland) 11: Peel-Raamstelling
EF
G
Gabet Ss-lt Fr 6.RC C Pel 1./6.RC 11: 6e Grensbataljon
Gamelin MG Général Fr GQG Opperbevelhebber Algemeen
Gaulle, de CAJM Colonel Fr 4.DCR C 4.DCR 10: Het Belgische Front
Georges AJ Général Fr C-NO Cmdt NO Fr Leger Algemeen
Giddelo H Kapitein Be Grenstroepen C Btl Grenswielrijders Limburg 10: Het Belgische Front
Gilles P Caporal Fr 5.GRDI 5.GRDI 11: 6e Grensbataljon
Giraud HH Général Fr 7.Armée Cmdt 7e Leger Algemeen
Goodwin T Captain GB KFRE C. KFRE party HvH 10: Hoek van Holland
Gort JSSPV General GB BEF C BEF France 10: Het Belgische Front
H
Haine N P/O GB 600 Sq Nav 600 Sq 10: Ysselmonde
Hautecler G Luitenant Be 33e Liniergt Belgische liaison 11: Peel-Raamstelling Afstemming
Hawkins HCW LAC GB 600 Sq Airgunner 600 Sq 10: Ysselmonde
Hayes F/O GB 600 Sq Pilot 600 Sq 10: Ysselmonde
Hennessy Ss-lt Fr 4.DRP C Pel 12./4.DRP 11: 6e Grensbataljon
Heyden, van der Ch de Btl Fr 21.DI C-27.GRDI 11: 6e Grensbataljon
Hill JAC Cmdr RN GB Taskforce C taskforce HvH 10: Hoek van Holland
Hulton-Harrop P/O GB 17 Sq 17 Sq 11: Vak Wieldrecht
I
Isaacs Corp GB 600 Sq Airgunner 600 Sq 10: Ysselmonde
Israël J Burger B Auteur Auteur 11: Peel-Raamstelling
J
Jeffries F/O GB 17 Sq 17 Sq 11: Vak Wieldrecht
Jottrand JFL Majoor Be Eben Emael C Fort Eben-Emael 10: Het Belgische Front
K
Kramer P/O GB 600 Sq Pilot 600 Sq 10: Ysselmonde
L
Lawrence Sq/L GB 15 Sq C 15 Sq 10: Ysselmonde
Lelievre Capitaine Fr 6.RC 6.RC 11: Peel-Raamstelling
Lerecouvreux M Auteur Fr Auteur Auteur 11: 6e Grensbataljon
Lestoquoi Lt-col Fr C-2.GRCA C-Gr Lestoquoi 11; 6e Grensbataljon
Luck JAA F/Sgt GB 17 Sq 17 Sq 11: Vak Wieldrecht
M
Martin Lieutenant Fr 5.GRDI Pel C 11: 6e Grensbataljon
Michon G. Ch d'esc Fr 1.DLM C esk vk. 6.RC 11: 6e Grensbataljon
Mittelhauser EDA Général Fr GQG Fr liaison Nederland 11: 6e Grensbataljon
Montalembert Lieutenant Fr 6.RC 6.RC 11: Peel-Raamstelling
Moore F/O GB 600 Sq Pilot 600 Sq 10: Ysselmonde
Moslard Lt-col Fr 4.DI C-12.GRDI 11: 6e Grensbataljon
N
O
Ovisé M Sld Fr 5.GRDI 5.GRDI 11: 6e Grensbataljon
P
Paillart P Capitaine Fr Gr. Lestoquoi Adj. C-Gr. Lestoquoi 11: Peel-Raamstelling
Perdereau R Sergent Fr 5.GRDI 5.GRDI 11: 6e Grensbataljon
Pétain (H)P Marechal Fr N.v.t. Vichy staatshoofd Algemeen
Picard F Général de Brigade Fr 1.DLM C-1.DLM 11: 6e Grensbataljon
Portal Ch Air-Marshall GB RAF CIC Bomb Command 10: Ysselmonde
QR
Rombout Luitenant B 1e Reg.Wielr. 5e Cie 1e Reg Wielr 11: Peel-Raamstelling
Rowe H F/O GB 600 Sq Pilot 600 Sq 10: Ysselmonde
S
Sciard Général de Div Fr 1.CA C-1.CA 11; 6e Grensbataljon
Slee GW F/O GB 17 Sq 17 Sq 11: Vak Wieldrecht
Slegers J Burger B Burger Schoolhoofd Lommel 11: Peel-Raamstelling
T
Tomlinson GC S/L GB 17 Sq 17 Sq 11: Vak Wieldrecht
Trichard S Sergent Fr 5.GRDI 5.GRDI 11: 6e Grensbataljon
UV
Villele, de Lieutenant Fr 6.RC C. Pel 1./6.RC 11: 6e Grensbataljon
WXYZ
Wells JM Sq/L GB 600 Sq C 600 Sq 10: Ysselmonde
Weygand M Général d'Armee Fr N.v.t. CIC Fr v.a. 17 mei '40 Algemeen
Wynn NR F/Sgt GB 17 Sq 17 Sq 11: Vak Wieldrecht


Laatst bijgewerkt op 3 juli 2011 [tot en met hoofdstuk 11 mei, Peel-Raamstelling (afstemming).]